KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Bar/ráhno a šňůry

Bar neboli ráhno slouží k ovládání draka/kitu. Na bar/ráhno jsou přivázané šňůry, které vedou k draku. Všechna navázaní jsou řešena přes uzlíky, které se na sebe napojí uděláním očka. Existuje mnoho způsobů jak správně navázat šňůry na kite, každý si najde takový, který mu nejlépe vyhovuje.
Bar je zhotoven z kovu a obalen je měkkým plastem. Přitáhnutím jednoho konce baru dojde ke kroužení kitu zprava do leva nebo naopak. Můžeme srovnat s řidítky na kole.
Součástí baru je tzv. smyčka (chicken loop), která je připojena na trapéz/sedák jezdce/kitera. Smyčka je připevněna na hák z nerezové oceli, který je součástí ráhna/baru. Dnes už všechny bary jsou vybaveny bezpečnostním systémem na přerušení tahu drakem/kitem (odstřelení) a také depowerem (slouží k ovládání síly tahu kitu).
Dříve existovaly bary dvoušňůrové, tříšňůrové, čtyřšňůrové a pětišňůrové. Dnes však se používají jen čtyřšňůrové a pětišňůrové bary.
 

Ovládání draka
Řiditelnost draka je nezbytná, drak má určitý tah. Aby se mohl kiter/jezdec pohybovat a překonat odporu vody při výjezdu,  je potřeba vědět jak drak použít. Kiter/jezdec má na sobě trapéz, na trapézu je hák, na který je připojen „odstřelitelný chicken loop“, který je už dnes součástí každého baru/ráhna. Tento bezpečnostní systém kiter/jezdec používá v případě nouze. Slouží k „odstřelení draka“ tak, že drak úplně ztratí výkon a přitom zůstává díky „kite leashi“ stále připojen k řidítkům ke kitu bez tahu.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH


Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714