KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Kiteboarding


Tomuto sportu jsme propadli v roce 2000 a v průběhu čtyřech let objížděli nejrůznější evropské kite spoty a hledali nejlepší možné místo, kde bychom mohli kiteboarding učit. Základním předpokladem pro jízdu na kitu je vítr.

Kiteboarding se dá v ideálních podmínkách naučit za 4-6 dní. Tolik větrných dní po sobě u nás stěží najdete, proto většina dobrých českých škol pořádá kite kurzy formou výjezdů do zahraničí. Rozumná větrná předpověď je na 1 až 2 dny dopředu, tudíž musíte být připraveni vzít si volno podle větru nikoliv kdy se vám to hodí.

Jakmile se na takový kurz vydáte, počítejte s tím, že pokud foukat nebude nic se prakticky nenaučíte. Kiteboarding je především o praxi. Pokud vám bude instruktor tvrdit, že jste teoreticky připraveni a až zafouká víte jak na to, není to pravda. Hrát za bezvětří plážový volejbal či opékat špekáčky a platit za výuku kiteboardingu je na pováženou. Takové kiteboardingové školy jsou pořád tou lepší variantou.

O školách, které nabízí výuku kiteboardingu pouze u rybníka si udělejte představu sami. Setkali jsme se s lidmi, kteří s obsahem základního kite kurzu bojují i několik let. Náklady na takový vstup do světa kiteboardingu jsou mnohonásobně větší, než letenka do oblasti pasátových větrů.

Nejspolehlivější oblastí na světě na kvalitní vítr je Brazílie v okolí světoznámého letoviska Fortaléza. Každodenní pasát proudí v měsících červenec až prosinec. V tomto období se v Brazílii schází světová kiteboardingová špička. Zázemí si najde každý, k dispozici jsou dřevěné sruby i luxusní hotely.

V evropě se nejspolehlivější pasát nachází na Kanárských ostrovech v období od dubna do srpna. Kvalitní vítr, prostorná pláž, laguna s plytkou vodou a seriózní přístup kite školy Vám zajistí bezpečný vstup do světa kiteboardingu.

Přejeme Vám mnoho příjemných dní strávených u vody…

Zakladatel El Speedo kiteboarding school

Zbyněk Jančík

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714