KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Ideální lokalita

Najít vhodné lokality, a to při i ideálních meteorologických podmínkách, je snahou každého jezdce/kitera. To je však někdy problém, hlavně v tuzemských podmínkách.

V přímořských oblastech, kde nemusíte řešit zdali mají málo prostoru nebo málo větru, se zabývají spíše bezpečností. V některých státech dochází k vymezování lokalit vhodných pro kitesurfing, tzv. revírů, které jsou zvláštním značením odděleny od jiných sportovních revírů jako jsou windsurfing, jachting a potápění. Na veřejných plážích se většinou nemůže kitovat a když už, tak jen v zimě, kdy tam nejsou turisté. Tato omezení jsou nutná pro vyloučení případných nehod, které se i přes veškerá opatření každoročně přihodí.

Předpokladem pro úspěšné zvládnutí kitesurfingu a spokojenost jezdce/kitera je výběr vhodného místa, dobré meteorologické podmínky, plně funkční vybavení se základními znalostmi. Jestliže budete schopni všechny tyto věci zajistit, bude už jen na vaší šikovnosti, kdy se kitesurfing naučíte.

Každý začátečník potřebuje dostatek prostoru pro svůj výcvik, nesmí ohrožovat ostatní. Samozřejmostí je malý prostor na břehu pro nastrojení, potom pro odstartování a po sléze přistání.

 V žádném případě by neměly být v blízkosti dráty s vysokým napětím, ve vodě ale i na břehu stromy nebo jiné nebezpečné překážky. Nejlepší pro začátečníky jsou mělčiny, kde může začátečník chodit a kde nehrozí v případě problémů utonutí.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH


Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714