KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Kiteboard/prkno

Prkna se vyrábějí z různých materiálů, tradičně ze dřeva, nově i z carbonu. Výrobci nabízí mnoho velikostí a tvarů prken. Volba prkna se odvíjí hlavně od stylu jízdy a také od povětrnostních podmínek. Popíši 3 druhy prken – surf prkno, freestyle/freeride prkno a race prkno.

Surfové prkno
Surfová prkna používají hlavně jezdci/kiteři, kteří sjíždění vlny a dělají tzv. wavekiting (jízda na vlnách). Prkno bývá vybaveno poutky na nohy, někteří jezdí i bez poutek.

Freestyle/Freeride prkno
Freestylové prkno je nejčastěji používané, používají ho hlavně jezdci/kiteři, kteří jezdí freestyle, ale i amatéři a rekreační jezdci. Většinou má nožní poutka a v některých případech je mezi nimi i speciální madlo na chycení prkna.

Race prkno
Toto prkno používají jezdci/kiteři hlavně na rychlostní závody, je dlouhé a těžké. Kvůli stabilitě má velké flosny, většinou 4.
 

Ostatní vybavení - výstroj
Pro chladné období jsou zapotřebí dlouhé a silné neoprénové obleky. V létě se jezdí jen v krátkých kalhotách a tričku z materiálu lycra (stejný materiál používají cyklisté) nebo jen v krátkých a tenkých neoprénech. V současné době existují i suché neoprény, sice nepropouštějící vodu, avšak omezující pohyb. Jako další můžeme použít rukavice, kuklu, plovací a ochranou vestu a neoprenové boty.  Při velkých vlnách a silném větru je nezbytná vesta a helma. Pro nafouknutí draka/kitu před kitováním je zapotřebí pumpa.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH

 
Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714