KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Kiteboardingový výlet downwind (Brazílie)


Cílová skupina:
Tento výlet je určen všem, kteří jste úspěšně absolvovali kurz B (pokročilí), anebo splňujete všechny jeho cíle - dokážete se bez problému vrátit na místo odkud jste vyjeli.

Místo odjezdu a příjezdu:
Cumbuco dnes již světoznámá vesnice, kde se každoročně sjíždí v období žáří až prosinec kiteboardingová špička z celého světa, aby v ideálních podmínkách natrénovali víc než ti, co toto místo ještě nepoznali. Pasát, který zde vane každý den je přirovnáván svou přesností a spolehlivostí k švýcarským hodinkám. Oceán o teplotě 29ºC, nekonečné písčité pláže, nízké ceny, pohostinnost a čokoládová vůně věčně úsměvavých žen z tohoto místa dělají opravdový kiteboardingový ráj.

Vítr fouká side-onshore z prava a dá se s klidem říci, že v období od srpna do konce prosince v podstatě každý den. 90% dnů se dá jezdit kite o velikosti 10m2 a po zbytek dní využijete kity větší i menší. Pláž je písčitá, dostatečně široká a nekonečně dlouhá. I přestože zde na vodu vyjíždí denně stovky kiterů, dá se vyřádit při vysokých skocích a trénovat nejrůznější otočky, protože máte k dispozici obrovský prostor a všude se dá na břeh vystoupit po měkkém písku.
Přímo v Cumbucu je několik kiteboardingových škol s evropskými cenami, kde můžete dokoupit nezbytné drobnosti či celý nový i použitý materiál. Jsou zde i dvě opravny kitů.
Ceny jídel v restauracích se pohybují od 6 reálů až po 40 reálů za talíř, v turistické restauraci na pláži. Pivo stojí od 3 do 8 reálů. Ceny tropického ovoce jsou v obchodech velmi příjemné. Na náměstíčku se prodávají denně čerstvé ryby za 6 - 18 reálů za kilo, které vám automaticky zbaví šupin, vykuchají a připraví na gril.

Noční život zajišťuje několik barů na pláži, kde se téměř každou noc tančí. Cuba Libre je za 5 reálů. Lidé jsou zde velmi milí a i v noci je v Cumbucu naprosto bezpečno.

Cíl výletu:
Paracuru, konkrétně spot, který se jmenuje Quebra Mar.Tamní školu vlastní Poláci a mají ji na super místě. Jezdí se hned před školou, kde mají k dispozici sprchy, kity se dají složit na trávě v závětří a blahodárný stín vám poskytne množství stříšek tamní restaurace. Po ježdění si můžete dopřát masáž. Směr větru je stejný jak v Cumbucu, síla větru je o trošku větší. Obecně zde platí čím více na sever, tím silnější vítr. Pláž je opět jako všude z jemného písku. Při odlivu vzniká jakási velká pomyslná laguna, chráněna prstencovým reefem, kolem něhož se tvoří cca 1,5 - 3,5 m vlny vhodné pro riding. Z Cumbuca se dá do Paracuru dojet po moři down windem, po vodě to je necelých 40 Km.

Délka výletu:
Jedná se o jednodenní kiteboardingový výlet, během kterého můžete ujet necelých 40 km po moři.

Cena: 60 reálů ( cca. 600 Kč)

Doplňující info k výletu:

Minimální počet jsou 2 účastníci na výlet.

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714