KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Kitesurfing-Úvod

Sport je dnes jedním z fenoménů současného světa, lidé, a to každého věku, ve sportu hledají jednak protiváhu svého profesního života a jednak kromě zábavy zde nalézají i prostředek k utužení svého zdraví. Stále se významněji na výběru sportu prosazují venkovní tzv. outdoorové sporty, které jsou provozovány ve zdravém venkovním prostředí - v lese, na horách, u vody.

Kitesurfing mezi tyto sporty právem patří, využívá plně přírodních živlů – vody a větru. Kromě rekreačního provozování dnes již se plně rozběhla i jeho závodní forma. Protože sama tento sport (vedle dalších) aktivně provozuji, rozhodla jsem se, aby kitesurfing a lokality vhodné pro jeho provádění se staly tématem mé maturitní práce. Nutné je však samotný sport představit včetně jeho příbuzných forem, kterými jsou například snowkiting, landkiting a kitebuggying – vše zařazené pod pojem powerkiting značící pohyb za pomoci větru.

Není možno se vyhnout ani problémům  s bezpečností při tomto sportu, který má sloužit k utužení zdraví a ne k jeho poškození. Jedním z motivů pro volbu tohoto tématu je i malá informovanost o kitesurfingu a samozřejmě s tím spojená neexistence soupisu a popisu možných lokalit k jeho provozování. Protože se jedná o sport mezinárodní, provozovaný častěji v přímořských státech, není možno se vyhnout ani lokalitám zahraničním.

Zahraniční lokality na jihu Evropy, v severní Africe či subtropických částech Ameriky jsou přijatelnější pro provozování i v zimních měsících. U míst vhodných pro kitesurfing se samozřejmě zmiňuji i o možnostech dopravy, ubytování, počasí i dalších někdy omezujících podmínkách. Vítr a počasí jsou důležití činitelé, proto práce zahrnuje i tuto problematiku.

Na závěr úvodu považuji za nutné uvést, že při zpracování jsem vycházela hlavně z vlastních zkušeností, protože kitesurfing provozuji na profesionální úrovni, zúčastňuji se tuzemských i zahraničních soutěží. Také mne podporuje moje rodina, jenž tento sport provozuje, především rodiče, kteří vedli mé prvé kroky.

                                                                               ZPĚT NA OBSAH


Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714