KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Ostrov Fuerteventura

Fuerteventura
Fuerteventura            Leden    Duben    Červenec    Řijen
Srážky(L/m2)               20          30             0                12
Slunce (hodiny/den)     7            9             10                8
Teploty ve dne v °C    21          23            26              25
Teploty v noci v °C     14          16             20              20

Fuerteventura se překládá jako velké dobrodružství. Kitesurfeři by si měli přibalit i surfové prkno, vlny jsou na Fuerteventuře velmi často, jsou pravidelné a všichni si je chválí, hlavně v zimě. Ostrov Fuerteventura se také pyšní nekonečně dlouhými písčitými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Od dubna do záři tu „fouká“ na 70 – 100 %. Fuerteventura je taky jiná než ostatní Kanárské ostrovy, nemá tak vysoké hory.

Sotavento
Sotavento leží na JV ostrova Fuerteventura. Je proslavené jako místo, kde se konají světové poháry jak ve windsurfingu, tak v kitesurfingu. Tyto závody se pořádají ve špičce sezóny a to na přelomu měsíců července a srpna. Tato pláž vzhledem k rozlehnosti není přelidněná, je dostatečně dlouhá a tak si každý najde svoje místo. Místní kite škola zajišťuje čluny a také záchranou službu. Když je příliv, dny se přibližují nebo oddalují úplňku, zalije se velká laguna na pláži a kituje se i tam. Vítr je ale hodně poryvový, „fouká“ ze SV, jde přes hory. V zimě se může stát, že „fouká“ vítr z J, v tomto případě je to jedna z nejkrásnějších a nejlepších pláží v Evropě pro surfové sporty. Tato příznivá situace nastává opravdu jen ojediněle.

La Pared
Toto je lokalita především pro wavekitery( kiteři, co sjíždí vlny). Nachází se na JZ ostrova a fouká tu SV vítr. Nejlepší podmínky jsou však v zimě, kdy je největší příboj a přicházejí velké vlny. Je tu však nebezpečný vstup a výstup do vody, celá pláž je obklopena skalami.

El Cotillo
Vesnice Cotillo se nachází na severním pobřeží ostrova, 15 km západně od hlavního města Corralejo. Fouká zde S až SV vítr. Díky městu je tento „spot“ trochu poryvový, avšak nad městem najdeme i laguny, kde vítr je mnohem „čistší“.  Laguny jsou kamenité, proto nejsou moc vhodné pro začátečníky. Sjíždí se sem trénovat mnoho jezdců z celého světa.

Flag beach
Asi 1 km od Corallejo se nachází pláž, které se říká Flag beach. Na této pláži se kituje jak na rovné vodě, tak na vlnách. Záleží na příboji a také jaký směr „fouká“. Může vanout od SZ, S až SV. Když „fouká“ SZ, voda je téměř hladká, když „fouká“ ze SV, je velký příboj, všichni vytáhnou surfová prkna. Tato pláž má krásný bílý písek a tyrkysově modrou vodu. Asi 5 km na SV se nachází ostrov Lobos, který někdy brání větru. Flag beach je rozdělena tak, aby si všichni zajezdili. Více na severu jezdí windsurfeři a jižněji kitesurfeři. Parkování je asi 150 m od pláže, sociální zařízení však chybí, stejně jako na celém severním pobřeží.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH


Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714