KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Směry větru

Podle směru vanutí rozlišujeme tyto druhy větru. Pro úplnost uvádíme typy větrů za použití citace z knihy ( Křižan, David. Kiteboarding. Třebíč: Vydavatelství Akcent, 2009, str.15).

On-shore wind - přímý vítr vanoucí z vody proti břehu. Vítr vanoucí směrem z vody na břeh, přímo nebo z velké části. Při těchto větrných podmínkách nejezděte s kitem příliš blízko břehu, aby vás kite nezavál přímo na pevninu.

Off-shore wind - přímý vítr vanoucí ze břehu. Vítr vanoucí směrem z pevniny, přímo nebo z velké části. Je nebezpečným směrem větru a při těchto větrných podmínkách vám nedoporučujeme „kitovat“ (jezdit). Vítr vás může zavát na otevřené moře nebo jezero.

Side-shore wind - boční vítr vanoucí podél břehu. Vítr vanoucí zprava nebo zleva, paralelně podél břehu. Tento směr větru je ideální pro provozování kiteboardingu.

Side-off shore wind - postranní boční vítr vanoucí ze břehu. Vítr vanoucí buď zprava nebo zleva, částečně směrem ze strany z pevniny do vody. Je kombinací „off-shore“ a „side-shore“ větru. Při tomto směru větru se držte poblíž pevniny, aby vás vítr nezavál dál směrem od břehu.

Side-on shore wind - postranní boční vítr vanoucí proti břehu. Vítr vanoucí buď zprava nebo zleva, částečně směrem ze strany z vody na pevninu. Je kombinací „on-shore“ a „side-shore“ větru. Při tomto směru větru se nedržte příliš blízko pevniny.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH


Komentáře
Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první ;-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714