KITE VÝBAVA V CENĚ:

Kompletní kurz 270 euro

Kurz pro 2os 340 euro

Privátní hodina 30 euro

1h kurzu pro 2os 35 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714


Ubytování Termíny Fotokronika Video Letenky Kiteboarding Kitesurfing A-Z Kontakt

Základní informace o Egyptě

Obyvatelstvo: 81 milónů
Rozloha: 1 001739 km2
Pobřeží: 900 km Středomořské moře, 1600 km Rudé Moře
Hlavní město: Káhira
Měna: egyptská libra
Letiště: Káhira, Sharm El Sheik, Hurghada, Marsa Alam, Luxor

Na celém pobřeží Egyptského a Rudého moře jsou malé ostrůvky, kam se jezdí na kitové a potápěčské výlety.

Soma bay
Pláž Soma Bay se nachází 70 km jižně od známého střediska Hurghada. Soma bay je rozlehlá zátoka, ve které jsou 3 místa na kterých se dá kitovat. V nejsevernějším místě zátoky se nachází nejznámější „spot“, hlavně kvůli rovné vodě a čistému větru. Na tuto pláž je příjezd po štěrkové cestě. Lokalita má centrum s názvem 7 Bft Kite House, kde se musíte přihlásit, pokud chcete na této pláži kitovat. Fouká zde vítr z pouště, proto je zde vítr oproti Hurgadě naprosto čistý, bez poryvů. Jezdí se off-shore a k dispozici tu jdou záchranné čluny. O 5 km jižněji se nachází hotel, vedle kterého je umístěno další kite centrum. Je zde menší zátoka s „rovnou“ vodou, ze které se vyjíždí na moře. Na moři není ježdění tak bezpečné, protože při odlivu nejsou viditelné korály skrývající se 10 cm pod mořskou hladinou.

 Centrum je nazýváno Intercontinental. Třetí centrum je jižněji s názvem Shams Mistral Club - je umístěno u dvou hotelů. Zde se dá jezdit buď na návětrné straně - side-shore  s hlubokou vodou nebo v malé zátoce s mělkou vodou, ale nevýhodným offshore větrem. Vítr je zde na rozdíl od dvou předchozích středisek značně poryvový.

Hurgada – Magawish
V této lokalitě je centrum Magawish Mistral Club. Jezdí se zde přímo u hotelu, u jednoho z největších ostrovů v Hurgadě. Fouká zde severní vítr, jezdí se zde side-off-shore wind. Když vyjedete na moře, musíte přejet hlubokou úžinu, kde jsou často k vidění delfíni. Po zhruba 10 kilometrech dorazíte na písčito korálový ostrov z rozlohou zhruba 10 km2. Na tomto velkém písčitém ostrově můžete přistát, draka/kite odložit a jít se potápět ke krásným korálovým útesům.

                                                                              ZPĚT NA OBSAH

   
Komentáře
Datum: 19.4.2015 v 12:33 Od: Mája
Dobrý den, mám dotaz. Když si vezmu cajky sebou a budu si chtít zajezdit na jedné z uvedených pláží, budu muset platit? Jestli ano, kolik. Děkuju :-)
Vlož nový komentář

S VLASTNÍ VÝBAVOU:

Kompletní kurz 170 euro

Kurz pro 2os 240 euro

Privátní hodina 20 euro

1h kurzu pro 2os 25 euro

Instruktor s 11 letou praxí

rychlý kontakt:

+55 85 98516 1714